TANJU OKAN

  Canlı canlı Tanju Okan!
87 yıllık geçmişiyle Türk müzik dünyasının en eski ve öncü şirketi Odeon Müzik, 10 bin eseri aşan arşiviyle bugüne kadar birçok projeye imza attı.
Türk müziğinin nadide seslerinden Tanju Okan’ın ilk canlı kayıt albümünü “Ve TANJU OKAN Sahnede” adıyla sevenleriyle buluşuyor. Güçlü ve her zaman genç kalan sesiyle Türk pop müziğinde bir döneme damgasını vuran Tanju Okan, o yıllarda epeyce şarkı ve türkü seslendirdi, ancak bunların çok azı günümüze ulaştı. Okan’ın hiç yayınlanmamış canlı kayıttan oluşan albüm, bu eserleri bugüne ve geleceğe taşırken, sanatçının da aramızdan hiç ayrılmadığı hissini yaşatıyor.
Albümün iki önemli özelliği var. Birincisi canlı kayıt olması, ikincisi dört dilde ve farklı türlerde şarkılardan, türkülerden oluşması.
Dinlerken sahnedeki Tanju Okan’ı hissedeceksiniz.

Albüm ilk kez yayınlanacak canlı kayıtlarından oluşuyor
Yılların eskitemediği Tanju Okan’ın bugüne kadar hiç yayınlanmamış eserlerinin de yer aldığı “Ve TANJU OKAN Sahnede” albümü, sanatçının 1965 ve 1975 yıllarında İzmir’de söylediği eserlerden oluşuyor.
Okan’ın sanat yolculuğuna ışık tutarak geçmişini aydınlatan albümün en önemli özelliklerinden biri de, canlı kayıt olması. Albümde, daha önce plak kayıtları yayınlanan Kadınım ve Şerefe şarkıları ilk kez canlı kayıt olarak yayınlanıyor.

Albümde 4 ayrı dilde 13 şarkı bulunuyor
“Ve TANJU OKAN Sahnede” albümü Tanju Okan’ın dünyada eşine az rastlanır sesiyle müzik hayatının başlarında seslendirdiği şarkı ve türkülerin önemli bir bölümünü bir araya getiriyor.
Okan, 13 şarkının bulunduğu albümde, Türkçe, İngilizce, İtalyanca ve İspanyolca olmak üzere dört ayrı dilde şarkı ve türkü söylüyor.
Albümde, Türkçe sözleri Mehmet Teoman tarafından yayınlanan, hatta orijinal halinden bile daha çok sevilen ve Tanju Okan ile bütünleşen “Kadınım”, çok bilinen ve sevilen, pek çok kişinin seslendirdiği “Roberta” ile “Mühür gözlüm” gibi güzel bir türkü ve “Nem alacak felek benim” gibi çok bilinmeyen bir şarkı bulunuyor.
Albümde İngilizce, İtalyanca ve İspanyolca dillerinde, “The shadow of your smile”, “Non pensare a me”, “T’amo et t’amero” ve “Quattro chitarre” şarkıları;
Albümde ayrıca, “İzmir’in kavakları”, “Yolculuk” ve “Şerefe” şarkıları ile “Pınar başı burma burma” ve “Kızılcıklar oldu mu” türküleri bulunuyor.

ALBÜMDEKİ ŞARKILAR

1- The shadow of your smile
Beste : Paul Francis Webster
Söz : Johny Mandel

2- Non pensare a me
Beste : Alberto Testa
Söz : Eros Sciorilli

3- Roberta
Beste : Luis Enriquez Bacalov - Paolo Lepore
Söz : Guiseppe Faiella - Luigi Naddeo

4-T'amo e t'amero
Beste : Gaetano Amendola
Söz : Gaetano Amendola

5- Quattro chitarre
İtalyan Halk Şarkısı

6- Mühür gözlüm
Beste : Ali İzzet Özkan
Söz : Ali İzzet Özkan

7- İzmir'in kavakları
Beste : Anonim
Söz : Anonim

8- Pınar başı burma burma
Beste : Anonim
Söz : Anonim

9- Nem alacak felek benim
Beste : Sipahi
Söz : Hasan Turan

10 - Kadınım ( T'as l'air d'une chanson )
Beste : Alain Yves Reginald Goraguer
Söz : Mehmet Teoman

11 - Yolculuk
Beste : Anonim
Söz : Anonim

12 - Şerefe ( El bimbo )
Beste : Claude Morgan
Söz : Mehmet Teoman

13 - Kızılcıklar oldu mu
Beste : Anonim
Söz : Anonim

[ Geri ]